Christina Schiller
Meny
  • Om Christina
  • Utgivna Böcker
    • Hemligheter små
    • Brutna små regler
    • Små stjärnor i natten
    • Låt spelet börja
    • Ett vaniljhjärta om dagen
    • Två röster i natten
    • Alla goda ting är tre
    • Blind Kärlek
    • Greven & Guvernanten
  • Press/Kontakt
  • Nyhetsbrev
Meny

Diagnos, äntligen!

Publicerad den 8 maj, 2012 av christinas

Äntligen har vi fått en diagnos på prinsen!

Var ju in till sjukhuset för att göra en tarm-biopsi idag men det gick ju som förväntat tyvärr 🙁 Han låste sig totalt när det var dags för att ta den lugnande medicinen och efter mycket om och men fick vi i honom den men på röntgen vägrade han öppna munnen. Vi trodde att vi skulle behöva komma tillbaka och göra om biopsin och söva prinsen, men de gav oss en diagnos ändå. De tyckte att han visade de mest klassiska symptomen och tillsammans med blodproverna var de säkra på sin sak och han fick diagnosen glutenintolerans.

Vi skulle börja med glutenfritt redan idag så det var bara att åka förbi affären på vägen hem och inhandla glutenfritt mjöl så att jag kunde baka bröd, muffins och pannkakor till hans utflykt i morgon. De fick godkänt i alla fall.

Nu ska man bara lära sig allt vad han kan äta och inte kan äta. Det blir till att läsa på allt till en början. Men det är otroligt skönt att ha en diagnos på papper och nu hoppas vi att han snart ska må bra igen för man har märkt på honom att allt inte är som det ska.

 

Dela detta:

  • Klicka för att dela på Twitter (Öppnas i ett nytt fönster)
  • Klicka för att dela på Facebook (Öppnas i ett nytt fönster)
  • Klicka för att dela till Pinterest (Öppnas i ett nytt fönster)

Gilla detta:

Gilla Laddar in …

Relaterade

kategori: Vardag

Lämna ett svar Avbryt svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Greven och guvernanten är en fängslande historisk romance om att våga slå sig fri från det förflutna, hitta sin egen väg och lita på att hjärtat leder rätt.

Finns som ljudbok, e-bok och fysisk bok.

Prenumerera på Christinas Nyhetsbrev
© 2025 Christina Schiller | Drivs med Minimalistisk blogg WordPress-tema
 

Laddar in kommentarer …
 

    %d