Christina Schiller
Meny
  • Om Christina
  • Utgivna Böcker
    • Hemligheter små
    • Brutna små regler
    • Små stjärnor i natten
    • Låt spelet börja
    • Ett vaniljhjärta om dagen
    • Två röster i natten
    • Alla goda ting är tre
    • Blind Kärlek
    • Greven & Guvernanten
  • Press/Kontakt
  • Nyhetsbrev
Meny

Söndag

Publicerad den 6 januari, 2013 av christinas

Vi har varit i Varberg idag 🙂

Traditionsenligt så träffas vi med mannens släkt trettondagshelgen och spelar lite julklappsspel, äter god mat och umgås. Det är jätte mysigt och lika uppskattat av alla tror jag. Det är svärmors syster med familj (dvs. J’s kusiner med respektive) som vi träffar. De firar nämligen jul på egen hand och inte tillsammans med oss.

Det blev en heldag där och vi fick även träffa lilla L igen som har växt som bara den sedan sist jag träffade henne. Ett riktigt litet charmtroll. L är Grodan och Prinsens tremänning.

Nu är det snart dags för sängen. Är så trött och i morgon ska vi upp tidigt då det är dags för barnen att efter 2 veckors ledighet åter gå till dagis och skolan. Jag ska försöka jobba undan lite som hopat sig under ledigheten. Bla måste jag ta tag i bokföringen och göra ett årsbokslut. Hur man nu gör det 🙂 Får kanske googla lite!

Kram

 

Dela detta:

  • Klicka för att dela på Twitter (Öppnas i ett nytt fönster)
  • Klicka för att dela på Facebook (Öppnas i ett nytt fönster)
  • Klicka för att dela till Pinterest (Öppnas i ett nytt fönster)

Gilla detta:

Gilla Laddar in …

Relaterade

kategori: Företaget, Vardag

Lämna ett svar Avbryt svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Greven och guvernanten är en fängslande historisk romance om att våga slå sig fri från det förflutna, hitta sin egen väg och lita på att hjärtat leder rätt.

Finns som ljudbok, e-bok och fysisk bok.

Prenumerera på Christinas Nyhetsbrev
© 2025 Christina Schiller | Drivs med Minimalistisk blogg WordPress-tema
%d