Christina Schiller

Romanceförfattare

Meny
  • Om Christina
  • Utgivna Böcker
    • Forsberga serien
      • Hemligheter små
      • Brutna små regler
      • Små stjärnor i natten
    • Låt spelet börja
    • Systrarna i Forsberga
      • Ett vaniljhjärta om dagen
      • Två röster i natten
      • Alla goda ting är tre
    • Gränslös Kärlek
      • Blind Kärlek
      • Be mig stanna
    • Greven & Guvernanten
  • Events
  • Press/Kontakt
  • Nyhetsbrev
Meny

San Francisco, baby!

Publicerad den 5 mars, 2017 av christinas

Vi har haft en helt fantastisk första dag här i San Francisco, mannen och jag. 

Vi köpte ett tredagars busspass så att vi kan röra oss över hela staden utan att få alltför ont i fötterna och bara idag har vi nog tjänar in de pengarna:-) 

I morgon blir det ett besök vid Golden gate, både bron och parken och på måndag ska vi till Alcatraz. 
Självklart ska jag även hinna med att köpa lite böcker. Det gäller ju att passa på när man är i Romancelandet nummer 1 🙂 

Idag köpte jag första boken. Det blev Lisa Kleypas nya, Devil in spring. 

Dela detta:

  • Klicka för att dela på X (Öppnas i ett nytt fönster) X
  • Klicka för att dela på Facebook (Öppnas i ett nytt fönster) Facebook
  • Klicka för att dela till Pinterest (Öppnas i ett nytt fönster) Pinterest

Gilla detta:

Gilla Laddar in …

Relaterade

kategori: Familjen, Författarliv, Personligt, Romance, Vardag

4 svar på “San Francisco, baby!”

  1. Skriva läsa leva skriver:
    5 mars, 2017 kl. 09:40

    Vad roligt att ni är där. Det är ett drömresemål. Får se till att börja planera för en resa dit nu när jag längtat så länge och blir så peppad av dina bilder.

    Svara
  2. Elisabet Nielsen skriver:
    5 mars, 2017 kl. 12:48

    Det låter härligt!
    Och vilken ljuvlig bok du fått tag på. Jag väntar just nu (otåligt) på den plus en annan romance som jag beställt från Bokus.

    Svara
  3. Kristina W skriver:
    6 mars, 2017 kl. 13:46

    Åh vad underbart! San Francisco har inte varit ett drömresemål men jag är nog mer sugen på att åka till SF snarare än LA. Först på listan står ändå New York. Och Green Bay – bara för att både maken och jag älskar Green Bay Packers 😉
    Tur att man kan få tag i riktigt bra romance oavsett var i USA man befinner sig. Tänk om det vore så i Sverige? Nåja, den som lever får se…! 🙂

    Svara
  4. Veronica skriver:
    11 mars, 2017 kl. 09:42

    Vilken härlig resa ni verkar ha! Jag är allt avundsjuk, hade också gärna besökt vackra San Francisco… och köpt massa romance 🙂

    Svara

Lämna ett svar Avbryt svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig om hur din kommentarsdata bearbetas.

Be mig stanna är den andra fristående delen i serien Gränslös kärlek, en historisk romance om hemligheter, passion och andra chanser i livet.
Finns som ljudbok, e-bok och pocket.
Prenumerera på Christinas Nyhetsbrev
© 2025 Christina Schiller | Drivs med Minimalistisk blogg WordPress-tema

 

Laddar in kommentarer …
 

    %d