Christina Schiller
Meny
  • Om Christina
  • Utgivna Böcker
    • Hemligheter små
    • Brutna små regler
    • Små stjärnor i natten
    • Låt spelet börja
    • Ett vaniljhjärta om dagen
    • Två röster i natten
    • Alla goda ting är tre
    • Blind Kärlek
    • Greven & Guvernanten
  • Press/Kontakt
  • Nyhetsbrev
Meny

Bergodalbana

Publicerad den 2 mars, 2013 av christinas

Mitt humör just nu är som en bergodalbana, ena stunden är jag glad och mår ganska bra för att i nästa stund vara jätte ledsen och må skit. Det kan inte vara lätt att leva tillsammans med mig just nu men min man gör så gott han kan med att stötta mig när det behövs!

Det är jätte jobbigt att må så här och jag vet inte riktigt vad jag ska göra för att ta mig ur detta. Frågan är om det kommer att gå över med tiden eller om det kommer att krävas mer för att kunna gå vidare? Jag försöker att fokusera på det som gör mig glad och inte fundera så mycket över allt annat, men ibland är det svårt!

Nu ska jag mysa ner mig i soffan tillsammans med barnen och invänta att Mello börjar! En stund då jag slipper grubbla och fundera så mycket och bara njuta av nuet!

Dela detta:

  • Klicka för att dela på Twitter (Öppnas i ett nytt fönster)
  • Klicka för att dela på Facebook (Öppnas i ett nytt fönster)
  • Klicka för att dela till Pinterest (Öppnas i ett nytt fönster)

Gilla detta:

Gilla Laddar in …

Relaterade

kategori: Personligt

Lämna ett svar Avbryt svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Greven och guvernanten är en fängslande historisk romance om att våga slå sig fri från det förflutna, hitta sin egen väg och lita på att hjärtat leder rätt.

Finns som ljudbok, e-bok och fysisk bok.

Prenumerera på Christinas Nyhetsbrev
© 2025 Christina Schiller | Drivs med Minimalistisk blogg WordPress-tema
 

Laddar in kommentarer …
 

    %d