Christina Schiller
Meny
  • Om Christina
  • Utgivna Böcker
    • Hemligheter små
    • Brutna små regler
    • Små stjärnor i natten
    • Låt spelet börja
    • Ett vaniljhjärta om dagen
    • Två röster i natten
    • Alla goda ting är tre
    • Blind Kärlek
    • Greven & Guvernanten
  • Press/Kontakt
  • Nyhetsbrev
Meny

Sunday funday!

Publicerad den 14 september, 2014 av christinas

God morgon alla fina!

Sitter och äter lite frukost, barnen gav mig sovmorgon 🙂 En av fördelarna med att barnen blir äldre, de kan sköta sig själva en stund på morgonen 😉
Idag har vi ingenting inplanerat så jag funderar på att sätta mig och skriva nu på förmiddagen tills J kommer hem. Han har sovit ute i skogen, ja kanske inte i skogen men i en husvagn på campingen vid träffen vi var på igår. Han trodde att han skulle vara hemma till lunch, eller rättare sagt jag bad honom vara hemma till lunch 🙂

När J kommit hem drar jag nog till stan en sväng. Prinsen behöver nya skor och jag måste fortsätta leta klänning. Lite annat smått och gott behöver också inhandlas. Brukar ni ta med er barnen till stan när ni ska handla kläder osv. eller får de stanna hemma (med en vuxen naturligtvis om de är små)?
Jag brukar för det mesta åka in själv. Mina två killar är totalt ointresserade av att gå i affärer. De klarar max 15 minuter innan de blir uttråkade och vill åka hem så det är lugnast för mig att åka själv. Behöver barnen prova någonting innan man köper det så får man lägga undan och ta med sig dem in för att bara prova. Det gäller att veta exakt vart man ska och vad de ska prova 🙂

Rösta ska vi självklart också göra idag!
GLÖM INTE ATT RÖSTA OM NI INTE GJORT DET!!!
Jag vet vad jag ska rösta på. Frågor som är viktiga för mig är skola och sjukvården samt att det partiet jag röstar på har en öppen människosyn där alla är lika mycket värda.

Vad har ni för planer för idag?

val-2014

Dela detta:

  • Klicka för att dela på Twitter (Öppnas i ett nytt fönster)
  • Klicka för att dela på Facebook (Öppnas i ett nytt fönster)
  • Klicka för att dela till Pinterest (Öppnas i ett nytt fönster)

Gilla detta:

Gilla Laddar in …

Relaterade

kategori: Familjen, Författardrömmar, Hemma hos oss, Mode, Vardag

Lämna ett svar Avbryt svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Greven och guvernanten är en fängslande historisk romance om att våga slå sig fri från det förflutna, hitta sin egen väg och lita på att hjärtat leder rätt.

Finns som ljudbok, e-bok och fysisk bok.

Prenumerera på Christinas Nyhetsbrev
© 2025 Christina Schiller | Drivs med Minimalistisk blogg WordPress-tema
 

Laddar in kommentarer …
 

    %d